اخبار مرکزداده

انتشار گزارش اشنایدر الکترونیک در زمینه پایش از راه دور مراکزداده

نظارت از راه دور بر عملکرد مراکز داده پدیده جدیدی نمی باشد اما با توجه به شرایط متغیری که در اثر افزایش روزافزاون سرعت، دقت و اتوماسیون سیستم ها بوجود آمده، نظارت از راه دور به یک فرآیند زنده و پویا تبدیل شده است.

گزارش اخیر شرکت اشنایدر الکترونیک با عنوان ” پایش دیجیتالی از راه دور و دستآورد های آن در عملکرد و نگهداری مراکز داده” انتشار یافته است. آقای Avitor Avelar نویسنده این گزارش 7 روند را شناسایی و به صورت مجزا بیان میکند . این روندها معرف نیازمندی های سرویسهای نظارت از راه دور و چگونگی بهبود عملکرد و مدیریت مراکز داده می باشند.

امروزه، میزان مصرف انرژی و زیرساخت سرمایش مراکز داده نسبت به ده سال پیش تقریبا 3 برابر بیشتر مورد توجه است. این افزایش توجه چالشی برای نگهداری و مدیریت مراکز داده می باشد و طبعا سیستم های نظارتی اهمیتی روز افزون پیدا می کنند.

روندهایی که در این گزارش معرفی و تحلیل شده اند :

– کاهش هزینه و بهبود عملکرد سیستمهای ویژه

– حفاظت سایبری

– رایانش اینترنتی

– تجزیه و تحلیل کلانداده

– رایانش سیار

– یادگیری ماشینی

– اتوماسیون اداری

نمایش سنسورها، سنجه ها و نقاط اجتماع داده در تمام قسمت های زیرساخت از واحدهای سرمایش تا واحدهای توزیع انرژی (PDU) ، باعث افزایش بهره وری مدیریت سیستم ها می شود. همچنین استفاده از تجزیه و تحلیل کلان داده و سیستم یادگیری ماشینی به افزایش بازده و واکنش های اضطراری سریع بدون مداخله انسانی ، عملکرد سریع و کم هزینه تر، بسیار کمک می کند.

نویسنده این گزارش توضیح می دهد که چگونه عملکرد پایگاه داده با استفاده از روندهای ذکرشده پربازده تر، قابل اندازه گیری تر و قابل برنامه ریزی تر با توجه به خواسته های مشتری، خواهد شد. تامین کنندگان خدمات مراکز داده با مطالعه جزئیات این مقاله می توانند برنامه کلان  بهینه سازی امکانات خود را تدوین کنند.

درج دیدگاه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *