انتخاب سردبیر مرکزداده مطالب ویژه

ایفای نقش مرکز داده در دمای بالا

طبق قاعده سنتی همیشه این طور بود که در مراکز داده برای جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به دمای بالای سرور ، مراکز داده را بایستی خنک ( دمایی بین 68 تا 70 فارنهایت ) نگه داشت. البته این برای زمان گذشته صادق بود و با سخت افزار های موجود ، نیاز به نگه داشتن مرکز داده تا آن حد سرد وجود ندارد.

نگهداری مرکز داده در دما پایین به معنی اتلاف انرژی است.

که این یک مشکل قابل توجه است.طبق گزارش دپارتمان انرژی ایالات متحده 2.2 درصد از انرژی ، صرف مراکز داده می شود. برای شرکتهای کوچک و خصوصی نیاز به پایین نبودن دمای مرکز داده ، یک فرصت عالی برای کاهش هزینه های مربوط به انرژی است.

کارشناسان به این نکته توصیه میکنند که دمای مرکز داده میتواند در محدوده 64.4 فارنهایت تا 80.6 فارنهایت باشد که این میتواند برای دستگاههای قدیمی تر نیز اعمال شود به شرطی که این افزایش دما به آرامی، با دقت، و تدریجی اعمال شود. نگاه کنید و بررسی کنید که افزایش دما تا چه حد می تواند مرکز داده را در حالت بهرانی قرار دهد. در مراکز داده قدیمی تر بیشتر به مناطقی توجه میکنند که دارای دمای بالاتری است تا سرورهای آن منطقه را سریعا از محدوده خارج کنند.

همچنین در نظر داشته باشید که مناطق اقلیمی که دمای بالایی دارند می توانند دمای مناسب برای مرکز داده را به شما دیکته کنند. اقلیم های آب و هوایی با دمای بالا ، آستانه تحمل مرکز داده را در دمای بالا ، کمتر میکند. مناطق وسیع آب و هوایی میتوانند فرصتهای استفاده از سیستم سرمایشی رایگان را ایجاد کنند.

برای به حداقل رساندن ریسک دمای بالا، کارشناسان وجود یک سیستم پشتیبان برای خارج کردن هوا از فضای مرکز داده را پیشنهاد میکنند. گزینه دیگر میتواند استفاده از یک منبع ذخیره انرژی به همراه یک تانک آب سرد باشد که در مواقع بحرانی برای کاهش دما آب سرد را پمپ کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به منبع مراجعه کنید.

درج دیدگاه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *