اخبار رویدادهای صنعت مرکزداده

افتتاح یکی از بزرگترین مراکز داده مایکروسافت در آیووا

یکی از بزرگترین مراکز داده مایکروسافت در شهر وست دس موینس(West Des Moines)، در آیووا افتتاح خواهد شد. طبق اخبار منتشر شده مساحت زمینی که برای سرورها اختصاص یافته بالغ بر 93 هزار متر مربع می باشد.

شرکت مایکروسافت و رقبای سرویس های فضای ابری وی، میلیاردها دلار در زمینه مرکز داده در سراسر دنیا هزینه می کنند تا پشتیبان رشد کسب و کار آنها باشد.

انتظار می رود که مایکروسافت مبلغی در حدود 1.5 تا 2 میلیارد دلار در این مرکز داده هزینه کند. مبلغ درآمد حاصل از مالیات این مرکز داده برای شهر کوچک West Des Moines در حدود 300 میلیون دلار خواهد بود. با توجه به این پروژه، میزان سرمایه گذاری مایکروسافت در این شهر 3.5 میلیارد دلار می شود.

شهرهای مختلف امریکا از اهرم مالیات به منظور ترغیب شرکت ها برای پروژهای بزرگ مراکز داده در شهرهای خود استفاده می کنند. مسئولان West Des Moines انتظار دارند که این سرمایه گذاری در شهر باعث توسعه گسترده زمین های اطراف مرکز داده شود.

آیووا یکی از ایالت هایی می باشد که برای شرکت های بزرگی که قصد احداث مرکز داده ی عظیم دارند بسیار جذاب می باشد. علاوه بر مایکروسافت، این شهر میزبان برخی مرکز داده های گوگل و فیسبوک نیز می باشد. این غول های تکنولوژی سرمایه گذاری زیادی در زمینه انرژی بادی در این شهر امضا کرده اند. گوگل و فیسبوک قراردهای طولانی برای خرید انرژی بادی از ارائه دهندگان انرژی بادی در آیووا دارند.

درج دیدگاه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *