اخبار مرکزداده

لزوم تجهیز صنعت مراقبت های بهداشتی و درمانی به مرکز داده

مرکز داده در مراکز بهداشتی درمانی
مرکز داده در مراکز بهداشتی درمانی

دنبال کردن اخبار مربوط به احداث مراکز داده بزرگ گوگل و یا مایکروسافت، برای بسیاری که با این صنعت آشنایی دارند لذت بخش می باشد. همکاری با چنین شرکت های بزرگی نیز می تواند فرصت طلایی برای هر شرکت متوسط و یا کوچک باشد. اما در کنار این موارد، بخش های دیگری وجود دارد که نیازمند استفاده از مرکز داده کوچک، متوسط و یا نیمه بزرگ می باشند که تامین کنندگان مراکز داده بیشتر بدنبال چنین موردهایی می باشند. صنعت مراقب های بهداشتی و درمانی یکی از این موارد می باشد. و وجود مرکز داده در مراکز بهداشتی درمانی یکی از الزامات آن است

امروزه حجم داده بسیاری توسط مراکز بهداشتی و درمانی تولید می شود. در یک مرکز بهداشت، تمام داده های دستگاه های الکترونیکی، جزئیات و نتایج آزمایش ها، نسخه ها و تجویزهای پزشکی، آمار ریز  وضعیت هر بیمار، ایمیل ها، تحقیقات پزشکی مرکز و شاید تماسهای تلفنی کارکنان می بایست ذخیره گردد.

علاوه بر این موارد، لزوم وجود ارتباطات گسترده بین مراکز مختلف بهداشتی درمانی برای تبادل آمار و اطلاعات و یا ظهور سیتمهای جدید بهداشتی و پزشکی مانند ویزیت آنلاین، ضرورت گسترش هر چه بیشتر مراکز داده در صنعت مراقبتهای بهداشتی و درمانی را نمایان می کند.

مثل بسیاری از صنایع، صنعت مراقبت های بهداشتی و درمانی برای به روز بودن و تضمین آینده خود، نیاز به سرمایه گذاری در صنعت مرکز داده دارد.

در سال 2015 قراردادی بین Digital Trust و بیمارستان ملی در فلادلفیا برای تجهیز و باز طراحی مرکز داده این بیمارستان منعقد شد. مبلغ این قرار داد 161 میلیون دلار بود که سومین قرار داده بزرگ مرکز داده در سال 2015 نام گرفت.

درج دیدگاه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *