اخبار رویدادهای صنعت مرکزداده مرکزداده

تامین انرژی مراکز داده با باد

انرژی باد در مرکز داده
انرژی باد در مرکز داده

سبز بودن و توجه به محیط زیست تبدیل به نقطه کانونی برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ شده است. شرکت Digital Reality Trust اخیرا توافقی مبنی بر خریداری انرژی باد به منظور تامین تمامی انرژی مورد نیاز خود نموده است.

بر مبنای این توافق، Digital Reality Trust می بایست سالیانه 400 هزار مگاوات -ساعت انرژی تجدیدپذیر خریداری کند. این تغییر باعث می شود تا 275 هزار تن از خروجی کربن سالیانه کاهش یابد که معادل حذف 50 هزار دستگاه اتومبیل از جاده ها می باشد.

Digital Reality Trust یکی از شرکتهای بزرگ دارنده مراکز داده و سرویسهای اشتراکی می باشد که 140 مرکز داده در 30 بازار متفاوت دارد. به گفته مسئولین این شرکت 112 مرکز داده از همین امسال انرژی خود را از مزارع باد دریافت خواهند نمود.

آقای William Stein مدیر اجرایی شرکت بیان می دارد “امروزه بیش از هر زمان دیگر، نیاز شدید به داده، کارکردهای آنلاین را افزایش داده و در نتیجه میزان مصرف انرژی در این امور نیز بیشتر شده است. Digital Reality  به اهمیت براورده کردن این تقاضای رو به رشد مشتریان خود از طریق مراکز داده مجهز به انرژی بادی پی برده است. این توافق نمونه ای دیگر از تعهد شرکت به کسب وکار پایدار در کنار حفظ محیط زیست می باشد.”

Digital Reality قصد دارد که فعالیتهای سبز خود را در دیگر نقاط جهان گسترش دهد و با صرف هزینه 500 میلیون دلاری مراکز داده مجهز به انرژی بادی رادر کشورهای چون استرالیا، بریتانیا و ایرلند نیز تاسیس کند.

درج دیدگاه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *