اخبار

تولید رک‌های لبه‌ای مرکزداده با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری سبز

تولید رک‌های لبه‌ای مرکز داده با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری سبز
تولید رک‌های لبه‌ای مرکزداده با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری سبز

تولید رک‌های لبه‌ای مرکزداده با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری سبز

تولید رک‌های لبه‌ای مرکز داده با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری سبز
رک‌های لبه‌ای مرکزداده دیتاکیوب ویژهٔ فضای باز

دیتاکیوب (DataQube Global) استارت‌آپ بریتانیایی است که رک‌های ویژهٔ لبه (Edge) برای مرکزداده می‌سازد. این استارت‌آپ از شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری فرانسوی گرین اینوست (Rgreen Invest)، در بودجهٔ سری A مبلغ ۲۶ میلیون یورو (۲۹ میلیون دلار) دریافت کرده است.

دیتاکیوب می‌خواهد رک‌های تنها بسازد که از کانتینرهای کشتیِ دارای استاندارد ISO انعطاف‌پذیرتر هستند. این رک‌ها در خودشان سیستم سرمایش با هوا دارند، کمتر برق مصرف می‌کنند، همچنین در هر متر مربع از بار فاوای بیشتری پشتیبانی می‌کنند. شرکت گرین اینوست برای چهار مدل از این رک‌ها، با عنوان «صندوق زیرساخت سبز» برچسب InfraGreen یک تا چهار صادر کرده که اولین سرمایه‌گذاری این شرکت در صنعت مرکزداده است.

اوایل امسال شرکت املاک Glendine Developments از دیتاکیوب حمایت کرد تا در یک پارک تجاری در شهر بیزینگ‌استوک (Basingstoke)، طرح تبدیل دو ملک به پردیس مرکزدادهٔ لبه را اجرا کند. این طرح بخشی است از پروژهٔ بازسازی دو ساختمان برای محیط کاری مشترک (Co-working space) از جمله تحقیق و توسعه و سرگرمی. دیتاکیوب در این طرح، یک ماژول ۲۰۰ کیلوواتی را که ۲۰ رک در خود دارد به پارک تجاری ویبلز (Viables) تحویل خواهد داد.

استارت‌آپ دیتاکیوب با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری گرین اینوست، رک لبه‌ای مرکز داده می‌سازد

دیوید کیگان (David Keegan) مدیرعامل دیتاکیوب می‌گوید: «مفتخریم سازمانی که از ما حمایت می‌کند، سازمانی است که به‌خوبی از اهمیت زیرساخت سبز آگاه است. هدف ما همیشه این بوده که در تلاشمان برای دست‌یافتن به هدف کاهش انتشار کربن و در جهت سیاست مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR)، راهکاری سازگار با محیط زیست برای حمایت از صنعت مرکزداده توسعه دهیم. با اینکه شرکت‌های بزرگ فناوری هرچه بیشتر به‌جای سوخت فسیلی از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند؛ مصرف کلی انرژی آن‌ها همچنان رو به افزایش است. این موضوعی است که باید بررسی بشود.»

دیتاکیوب می‌گوید که این رک‌های لبه‌ای را می‌شود ۶ ماهه با نصف قیمت سیستم‌های معمول، در درون یا بیرون از تأسیسات نصب کرد. بیشتر سرمایه‌گذاری‌های سبزِ شرکت گرین اینوست، در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر بوده و مجموع ظرفیت نصب‌شدهٔ این پروژه‌ها به بیش از ۲٫۶ گیگاوات می‌رسد.

تهیه‌شده در باشگاه مراکزداده. منبع:

Edge box maker DataQube gets €26m funding from Rgreen

درج دیدگاه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *